Dzbanek rozbity okładka
Literatura faktu Recenzje

Dzbanek rozbity, Wojciech Czuchnowski

Sceny z życia, choroby, śmierci i żałoby

Dzbanek rozbity. Sceny z życia, choroby, śmierci i żałoby Wojciecha Czuchnowskiego to lektura, która dotyczy osobistych przeżyć autora. Z tego też względu jest to jeszcze cenniejsze wydanie. Tak naprawdę do końca nigdy nie można przygotować się na odejście najbliższej osoby.

Historia wielkiej miłości

Wojciech Czuchnowski skupia się na relacji, jaka łączyła go z jego ukochaną żoną. Przeżyli ze sobą pewien czas i niestety okazało się, że kobieta jest śmiertelnie chora. Oczywiste jest to, że oboje mogli mieć nadzieję, że uda jej się wyzdrowieć. Jednocześnie musieli jednak liczyć się z najgorszym. Mężczyzna w książce Dzbanek rozbity. Sceny z życia, choroby, śmierci i żałoby zwraca uwagę także na to, jak wygląda jego życie po odejściu żony. Autor przechodził przez kolejne etapy żałoby, nie mogąc pogodzić się z tym, że Agnieszka ostatecznie odeszła.

Reportażowa historia żałoby

Nie sposób nie zwrócić uwagi na to, że Wojciech Czuchnowski przez kilka lat miał świadomość, że jego ukochana żona może umrzeć. Przez ten okres udawało jej się wygrywać z nowotworem, jednak ostateczna walka okazała się już dla niej przegrana. Autor w książce Dzbanek rozbity skupia się na historii ich miłości, kryzysów, czasu choroby, ale także żałoby, która przez pewien okres zdominowała jego życie. Czy to miało się kiedyś odmienić, czy też tak zostać?

Literatura faktu o odejściu bliskiej osoby

Tak naprawdę każda tego typu historia może być inna, gdyż każdy w odmienny sposób przeżywa odejście kogoś bliskiego. Niemniej, warto mieć na uwadze właśnie takie wydania, które pokazują, że niezależnie od choroby, wieku czy odejścia kogoś z dnia na dzień należy przepracować temat żałoby. Nie powinno zamykać się w sobie, gdyż nieprzepracowane w odpowiednim momencie emocje w końcu kiedyś dadzą o sobie znać. Dzbanek rozbity. Sceny z życia, choroby, śmierci i żałoby Wojciecha Czuchnowskiego nie jest literaturą łatwą pod względem poruszanej treści. Jednocześnie jednak nie zaszkodzi mieć jej na względzie przy wybieraniu wydań, które pokazują historię wielkiej miłości, ale także olbrzymiej straty po odejściu kogoś dla nas bliskiego.

Paulina Kwiatkowska

zakochanawksiazkach1991