Cząstka mojego serca okładka
Literatura piękna Recenzje

Cząstka mojego serca, Marry Higgins Clark & Alafair Burke

Cząstka mojego serca – siódmy tom serii W cieniu podejrzenia duetu Marry Higgins Clark i Alafair S. Burke

Zarys fabuły

Producentka znanego telewizyjnego programu śledczego Laurie Moran i jej narzeczony, prawnik Alex Buckley, za kilka dni mają wziąć ślub. Niestety, sytuacja komplikuje się, gdy siedmioletni bratanek Alexa w środku dnia znika z plaży. Rozpoczynają się poszukiwania – świadkowie pamiętają, że Johnny bawił się w wodzie i zbierał muszle, ale później nikt go już nie widział. Kiedy słońce zachodzi, do brzegu dopływa należąca do chłopca deska surfingowa. Wtedy właśnie cała rodzina zdaje sobie sprawę, że mogło dojść do tragicznego wypadku… albo czegoś jeszcze.

Recenzja książki Cząstka mojego serca

Zacznę od tego, że zupełnie nie znałam wcześniej twórczości Mary Higgins Clark i Alafair Burke. Dość długo zajęło mi przeczytanie tej książki, ponieważ duży problem sprawiała mi nieznajomość poprzednich tomów. Czasem zdarza mi się tak czytać, zwłaszcza, kiedy otrzymuję któryś z kolei tom do recenzji, jednak zazwyczaj idzie się w tej historii mimo wszystko połapać. Tym razem niestety nie szło. Byłam trochę zdezorientowana podczas lektury, natomiast jeśli chodzi o postacie poboczne, nie mogłam się zorientować, kto jest kim.

Cząstka mojego serca

Moim zdaniem

W Cząstce mojego serca jest dość powszechna dwuwątkowość. W pierwszym główne skrzypce gra zaginienie Johnny’ego, a w drugim ojciec Laurie – Leo. Sprawy wydają się jednak ze sobą powiązane, więc obie badane są jednocześnie, co sprowadza na fabułę niemiłosierny chaos. Przez to nie jestem w stanie do końca rozdzielić te wątki. Oba toczyły się też zdecydowanie zbyt wolno. Sam pomysł na fabułę… dość „oklepany”. Jestem już bardzo zmęczona tymi powtarzającymi się schematami. Najbardziej jednak uderzyła mnie nierealistyczność głównych bohaterów. Tacy bardzo poprawni, idealni aż do przesady. Trochę za bardzo „wycackani” jak na ten gatunek.

Katarzyna Jagiełło,

Panna Jagiellonka

Przeczytaj wcześniejsze tomy cyklu W cieniu podejrzenia Marry Higgins Clark i Alafair S. Burke: