Basia, okładka
Książki dla dzieci i młodzieży Recenzje

Basia. Wielka księga psów i kotów, Zofia Stanecka

Przychodzę do Was z książką dla czytelników młodszych, od której i dorosły miłośnik zwierząt nie będzie chciał się oderwać. Wiem, co piszę. Basia. Wielka księga psów i kotów – oto małe kompendium wiedzy o naszych pupilach. Wprowadza nas w nie, nie kto inny, a uwielbiana przez wszystkich Basia. Chyba ją dobrze znacie? A jeśli wciąż nie to nadrabiać zachęcam, bo bawi, uczy i wzrusza, a sympatii ogrom budzi.

Zarys książki

Gdy lekturę otworzyliśmy raz pierwszy, własne dzieciństwo stanęło mi przed oczami. Nie dość, że nie rozstawałam się z podobną książką o zwierzęcych przyjaciołach, to jeszcze przynosiłam do domu przeróżne żywe stworzenia, które potrzebowały pomocy. A to porzucony pies, ptak ze złamanym skrzydłem, niechciany żółw, świnki morskie, które się komuś znudziły. Rodzice musieli być bardzo wyrozumiali. Wdzięczna im jestem i miłość do fauny wszczepiać chcę swojemu synkowi. Są tu te małe i duże, puchate i bez sierści, szczekające i miauczące. Psy, koty, papugi, żółwie, chomiki. W Basi. Wielkiej księdze psów i kotów ciepłych opowieści i wciągających zwierzęcych historii, z bliskimi Basi na czele, bez liku, bo treści znajdziecie tu dużo. Poznamy rasy, zwyczaje, charaktery. Nie zabraknie porad, sugestii, ciekawostek. Będą też niebezpieczeństwa jakie mogą grozić naszym pupilom. Przywitamy Kajetana, Paszczaka, Azora i innych wielu. Raz się uśmiechniemy, a innym razem zastanowimy jak ze światem przyrody postępować należy. Przygód jest cała masa!

Recenzja książki Basia. Wielka księga psów i kotów

Cenię książki, które poza ciekawą fabułą i walory edukacyjne oraz moralne niosą. Przekaz tej książki jest jej istotnym aspektem. Chociaż to lektura dla dzieci, która o jasnych stronach posiadania zwierzaków mówi, to nie pomija i trudów. Co więcej, podkreśla jak ważna jest mądrą opieka i odpowiedzialność. Ponadto mówi o tym, że zwierzę nie jest zabawką czy chwilową zachcianką. Ilu zwierzęcych tragedii udałoby się uniknąć, gdyby każdy pamiętał o tej prawdzie. A jednak człowiek zapomina. Na dodatek wciąż zbyt często. Zbyt łatwo. Dodatkowo w publikacji znajdziecie ilustracji naprawdę wiele, a i historyjek nie zabraknie. Są barwne, ciekawie, z humorem. Do tego przejrzyście i z wiedzy dużymi pokładami. Twarda oprawa zabezpiecza przed zbyt szybkim uszkodzeniem. Basia. Wielka księga psów i kotów to wartościowa pozycja na upominek. To książka, która potrafi zauroczyć, zaskoczyć, poruszyć. Zapewniam Wam, że długie godziny podróżowania po świecie fauny już macie zagospodarowane. Ruszacie?

Monika Parda,
Żyj Bardziej

Polecamy inne książki o Basi: