As Anna Maria Kier okładka
Literatura piękna Recenzje

As, Dagmara Andryka

Drugi tom cyklu Anna Maria Kier Dagmary Andryki

Do Anny Marii Kier i Wandy Lechickiej, które prowadzą agencję detektywistyczną, zgłasza się popularna kiedyś luksusowa prostytutka, a obecnie autorka powieści erotycznych. Lukrecja Woźniak-Bąk vel Looka Wood, pragnąc zdobyć nowych obserwatorów, wynajęła zgrabną i młodą dublerkę Katarzynę Wieczorek, o czym wie jedynie jej agentka. Kasia umieszcza w sieci zmysłowe zdjęcia, nie pokazując przy tym swojej twarzy. Dublerka zaczyna otrzymywać pogróżki i w rezultacie staje się ofiarą stalkingu. Skoro jednak nikt nie wie, jak wygląda Looka Wood, to tak naprawdę nie wiadomo, kto jest celem stalkerów?

Zaczyna się wyścig z czasem i szybko okazuje się, iż nie tylko Anna Maria Kier ma rodzinne tajemnice…

Anna Maria Kier. Tom 2. As

As w rękawie Dagmary Andryki

Książka As to druga część tetralogii pt. Anna Maria Kier autorstwa Dagmary Andryki, która zdecydowanie bije Króla na głowę. Całość czyta się rewelacyjnie, a liczne zwroty akcji, ciekawa fabuła i interesujący bohaterowie powodują, że ciężko się od niej oderwać. Dwa wątki czasowe pojawiające się w książce pozwalają lepiej poznać bohaterów oraz zrozumieć ich postępowanie, wybory czy decyzje. Dużym plusem jest ciekawy wątek obyczajowy. Zdecydowanie dużo dzieje się w życiu prywatnym byłej policjantki Anny Marii Kier, a informacje, które znalazła w archiwum ojca, wpłyną na jej relacje z niektórymi bohaterami.

Warto też wspomnieć, iż autorka książki w niezwykle obrazowy sposób uświadamia, że w Internecie tak naprawdę nikt nie jest anonimowy. Publikowanie licznych zdjęć czy oznaczanie swojej lokalizacji powoduje, że każdego można namierzyć. Z niecierpliwością czekam na kolejne tomy – tym bardziej, że książka As Dagmary Andryki jest nieodkładalna. Zdecydowanie polecam.

Gosia Mystkowska-Kłopotowska,

Mamausza