Poznajemy dinozaury, okładka
Książki dla dzieci i młodzieży Recenzje

Akademia Mądrego Dziecka. Poznajmy dinozaury

Na polskim rynku nie brakuje różnorodnych książeczek, które są przygotowywane typowo dla najmłodszych. W związku z tym te lektury wydaje się na sztywnych kartkach. Dodatkowo mają zaokrąglone rogi, by nie miało miejsca skaleczenie najmłodszego odbiorcy. Oprócz tego, bardzo dużym atutem są ruchome elementy. Dzięki nim dzieci będą jeszcze bardziej zaciekawione. Wyraziste grafiki przykuwają wzrok. Warto zwrócić uwagę na lektury z serii Akademia Mądrego Dziecka. Poznajmy dinozaury. Dziś przyglądnę się dwóm tytułom z serii: Triceratops i Stegozaur.

Cykl Akademia Mądrego Dziecka

Wydawnictwo HarperKids wydaje różne książeczki w ramach cyklu Akademia Mądrego Dziecka. Są one przeznaczone zarówno dla najmłodszych, jak i starszych dzieci. Za każdym razem wydawca przygotowuje je z dbałością o detale. Zabawie z książeczkami towarzyszą ciekawostki i poszerzanie wiedzy w konkretnej dziedzinie. Do tej serii należą tytuły Triceratops i Stegozaur.

Akademia Mądrego Dziecka. Poznajmy dinozaury. Stegozaur

Tytuł Akademia Mądrego Dziecka. Poznajmy dinozaury. Stegozaur to książeczka dla najmłodszych czytelników. Ma twarde strony, dzięki czemu jest trwała. Piękne grafiki zachwycą maluchy. Z tych względów wydanie idealnie sprawdzi się w roli lektury lub upominku dla młodszych miłośników dinozaurów. Dodatkowo strony są bardzo kolorowe, co przypadnie do gustu najmłodszym odbiorcom. Oprócz tego bardzo ważne jest to, że na każdej rozkładówce są ruchome elementy. Dzięki nim dziecko w jeszcze większym stopniu może zaznajamiać się z tą książką, także dzięki temu dodatkowi. Dodatkowym plusem tej propozycji jest to, że ma ona bardzo mało tekstu. Nie ma więc problemu z tym, by został on sprawnie przeczytany przez opiekuna. Akademia Mądrego Dziecka. Poznajmy dinozaury. Stegozaur to jedna z propozycji, którą warto kupić maluchowi. Nie tylko miłośnikowi dinozaurów.

Akademia Mądrego Dziecka. Poznajmy dinozaury. Triceratops

Tak jak w przypadku wyżej omawianej książki, tytuł Akademia Mądrego Dziecka. Poznajmy dinozaury. Triceratops jest wydany na sztywnych kartkach. Tutaj również tematem przewodnim są dinozaury. To doskonała propozycja cyklu skierowana do osób, które chcą poznawać kolejne gatunku tych nieżyjących już zwierząt. Tym razem maluchy z rodzicami mają możliwość zapoznania się z historią triceratopsa, który był gadem z rogami. W związku z tym, że na każdej rozkładówce znajduje się jakaś ciekawostka o nim, nie ma mowy o nudzie.

Podsumowanie

Na polskim rynku nie brakuje kolejnych wydań o dinozaurach. Cykl Akademia Mądrego Dziecka. Poznajmy dinozaury skierowany jest do najmłodszych osób. Tych, które już znają te gady i mają swój ulubiony gatunek lub dopiero chcą dowiedzieć się o nich czegoś więcej. W ramach tej serii ukazało się już kilka książeczek.

Paulina Kwiatkowska

zakochanawksiazkach1991