Wędrówki z psem, okładka
Literatura faktu Recenzje

Wędrówki z psem. 87 psiolubnych miejsc w Polsce

Moja opinia nie będzie może zbyt obiektywna, gdyż od wielu lat nie mam już psa. Jednak sam pomysł na taki przewodnik turystyczny bardzo mi się spodobał. Teraz mam tylko kota, lecz on nie nadaje się na takie wędrówki, chociaż również tak jak pies, chodzi na smyczy…

Podróże małe i duże z psem lub bez niego

Wędrówki z psem to książka, która przyda się niemal każdemu posiadaczowi psa. Nie tylko znajdziemy w niej propozycje 87 miejsc, gdzie warto udać się z psem, ale gdzie po prostu można bez obaw udać się z naszym pupilem. Jednak ja, chociaż nie mam psa, to uważam, że ten nietypowy przewodnik przyda się także wszystkim chcącym zobaczyć uroki naszego kraju. Zwłaszcza te mniej oblegane, te mniej oczywiste.

Polska jest pięknym i zróżnicowanym krajem. Mamy własne morze, liczne pasma górskie, parki narodowe, miejsca owiane tajemnicą oraz takie, które skrywają intrygujące historie.
W Polsce jest kilka najpopularniejszych kierunków turystycznych. Szukając ciszy i spokoju, ludzie jeżdżą do znanych miejscowości na Mazurach czy w Bieszczadach i narzekają na tłumy turystów. Zapominają o tym, że w innych zakątkach kraju również znajdą piękne jeziora, lasy i polodowcowy krajobraz.

Propozycje na każdą porę roku

Autorka książki Wędrówki z psem podaje nam przykłady sprawdzonych przez nią miejsc, w które możemy się udać z czworonogiem. Będziemy tam mile widziani. Podaje wskazówki dojazdu, lokalizację (kod QR), informacje o noclegach i parkingu. Ponadto są informacje o czasie zwiedzania i jego kosztach, i co jeszcze ciekawego możemy zobaczyć w okolicy. Możemy więc wybierać różne szlaki, odkrywać i zwiedzać zamki, niektóre rezerwaty i parki. Uda nam się przemierzać szlaki wzdłuż jezior i rzek, pobiegać na psiej plaży a nawet znaleźć i zobaczyć na własne oczy kawałki z muru berlińskiego. Nie jest ważne czy szukacie miejsca na krótki spacer, długi weekend czy też dłuższy urlop. W tym przewodniku z pewnością znajdziecie rozmaite propozycje nie tylko na każdą kieszeń, ale również na każdą porę roku.

Prawdą jest, że najciekawsze miejsca odkrywa się całkowicie przypadkiem.

Podsumowanie

Książkę Wędrówki z psem bardzo solidnie wykonano. Można ją bez obaw zabrać ze sobą na wycieczkę. Piękne zdjęcia zachęcają do wojaży w te miejsca wskazane przez autorkę. Ja bardzo lubię różnego rodzaju przewodniki turystyczne, więc i ten będzie moją ściągawką w czasie kolejnych wypraw, bo chociaż część miejsc, które są w tej książce przedstawione znam i byłam w tych okolicach, to jednak znalazłam kilka rzeczy wartych ponownego zwiedzenia. Polecam wszystkim lubiącym podróże po naszym pięknym kraju.

Myszka