The American Roomate Experiment okładka
Literatura piękna Recenzje

The American Roommate Experiment, Elena Armas

Elenę Armas możecie kojarzyć z jej poprzedniej książki The Spanish Love Deception, która zdecydowanie podbiła moje serce! A jak było tym razem?

Czy to jakieś nieporozumienie?

Rosalyn Graham postanowiła zrobić w swoim życiu istną rewolucję. Na rzecz wielkiego marzenia – kariery pisarskiej, postanowiła rzucić dobrze płatną pracę. I może nie byłoby to takie złe rozwiązanie, skoro to ją uszczęśliwia, jednak termin oddania książki goni, a ją całkowicie opuściła wena. Na dodatek w jej mieszkaniu dosłownie runął sufit, więc potrzebuje nowego lokum na już. Wykorzystując fakt, że jej przyjaciółka Lina jest w podróży poślubnej, a ona ma klucz do jej mieszkania, postanawia się tam zatrzymać na czas remontu. Późnym wieczorem ktoś próbuje wedrzeć się do mieszkania… Okazuje się, że to Lucas – kuzyn Liny, o którego przyjeździe Rose nic nie wiedziała. Najwyraźniej miał zatrzymać się w mieszkaniu swojej kuzynki, dlatego ta dwójka musi się jakoś dogadać. I choć Rose i Lucas poznają się w dziwnych okolicznościach, po kilku zawirowaniach pozostają współlokatorami i całkiem nieźle się dogadują. Gdy Lucas dowiaduje się o niemocy pisarskiej Rose, postanawia jej pomóc. Wymyślają eksperyment, kilka udawanych randek, które miałyby być inspiracją dla fabuły książki Rose.

Comfort book

Książka The American Roommate Experiment jest zabawna, urocza i bardzo wciągająca. Fabuła, choć może z dość oklepanym wątkiem, jest bardzo dobrze poprowadzona. Bohaterowie są ciekawi, nieszablonowi i kolorowi. Rose jest opiekuńcza i zabawna, natomiast Lucas, choć poturbowany przez los, postanawia otworzyć swoje serce na dziewczynę, a do tego świetnie gotuje. Między tą dwójką czuć chemię niemalże od początku, choć mocno z tym walczą. Podoba mi się, że ta relacja rozwinęła się naturalnie i stopniowo. The American Roommate Experiment to książka typu comfort books – przyjemna, ale i romantyczna. Bohaterowie stwarzają ciepłą atmosferę, są bezinteresowni i pomocni. Podwójna perspektywa sprawiła, że poznaliśmy uczucia obu stron, co zdecydowanie działa na plus w powieściach. Jednym słowem polecam!

Kinga Gadomska

ZaBOOKowana

www.zabookowana.pl

Polecamy inne książki Eleny Armas: