Szym Pansik, okładka
Książki dla dzieci i młodzieży Recenzje

Szym Pansik ma dobry humor

Szym Pansik ma dobry humor to kolejna urocza opowieść z popularnej serii o małpce Szyme Pansiku. Tym razem sympatyczny bohater przeżywa radość z nadejścia wiosny, która przynosi ze sobą mnóstwo nowych przygód i odkryć. Książka jest idealna dla młodszych dzieci, ponieważ zawiera mało tekstu i zachwyca pięknymi, kolorowymi ilustracjami. Doskonale oddają one atmosferę wiosennego przebudzenia.

Zarys fabuły

Szym Pansik to mała małpka. Kiedy po długiej zimie pojawiają się pierwsze oznaki wiosny, czuje niezwykłą radoś. Nie może usiedzieć w miejscu i sam nie rozumie co się z nim dzieje. Goryl podpowiedział mu, że może to być wiosenna gorączka. Zwierzęta dawały małpce pomysły jak się uspokoić. Może wykąpać się, owinąć kocem, posiedzieć bez ruchu… Nic jednak nie pomagało i w końcu małpka wrzasnęła, że nie chce być spokojna. Radość w końcu zamieniła się w gniew. Małpka nie rozumiała co się dzieje, a wszyscy chcieli ją uspokoić. Dopiero goryl Norman wytłumaczył, że dobrze jest mieć dużo energii. Trzeba cieszyć się wiosną i robić wiosenne rzeczy. Np. pomalować jajka, ukryć je, a potem znaleźć. Przystroić głowę kwiatami, pogłaskać zwierzęta. Wspiąć się na drzewo i zasadzić kwiaty. Szym Pansik zaczął to wszystko robić. Świetnie się bawił. Dołączyły do niego inne zwierzęta, którym spodobała się zabawa. W końcu wszyscy razem radośnie spędzili czas.

Szym Pansik ma dobry humor – książka, która uczy i bawi

Jednym z głównych tematów książki Szym Pansik ma dobry humor jest wiosenna gorączka i ogrom energii głównego bohatera. Tekst jest prosty, ale pełen ciepła i humoru, co sprawia, że młodzi czytelnicy z łatwością mogą się zidentyfikować z głównym bohaterem. Szym Pansik, z jego niespożytą energią, jest idealnym przewodnikiem po wiosennych przygodach. Ilustracje są piękne i zabawne. Uśmiechnie się do nich nawet dorosły. Świetnie odwzorowują emocje bohaterów. Strony, na których dobry nastrój małpki zamienia się w złość są czerwone – nie bez powodu. Książka w niezawodny sposób pozwala zrozumieć własne emocje i je zaakceptować.

Podsumowanie

Szym Pansik ma dobry humor to cudowna książka, która z pewnością zachwyci zarówno dzieci, jak i rodziców. Przygody energicznej małpki, jej radość z nadejścia wiosny i odkrywanie tajemnic wiosennej gorączki, to opowieść pełna ciepła i humoru. Uczy radzenia sobie z emocjami, nawet tymi dobrymi. Polecam serdecznie ten tytuł.

Zaczytana