Muminkowy słownik obrazkowy, okładka
Książki dla dzieci i młodzieży Recenzje

Muminkowy słownik obrazkowy. Liczby, Tove Jansson

Muminkowy słownik obrazkowy to edukacyjna książeczka, która powinna znaleźć się w biblioteczce każdego malucha. Muminki są znane i kochane przez dzieci na całym świecie. Nauka z nimi będzie świetną zabawą!

Czego nauczymy się z książki?

Zabawny Muminkowy słownik obrazkowy nauczy dzieci wielu rzeczy. Na początku poznają liczby od 1 do 10. Dzieci będą mogły policzyć między innymi jeże, ptaki i butelki soku. Nauce towarzyszą oczywiście bohaterowie ze świata Muminków. Edukacja jest obrazkowa, dzięki czemu łatwiej wszystko zapamiętać. Ponadto obrazki zachęcają do dyskusji na inne tematy. Jakie miny mają i o czym mogą myśleć bohaterowie obrazków? O czym rozmawiają Muminki przy ognisku?
Następnie mali odbiorcy mogą policzyć ile pereł nosi Muminek, ile nóg ma żabka i ile palców ma Ryjek. Z kolei na dalszych stronach są liczby parzyste i nieparzyste. Dzieci będą mogły połączyć pasujące ze sobą elementy, tym samym uwalniając Muminki z klatki. Podstawią też filiżankę z herbatą mamie Muminka. Przy okazji czytelnicy cały czas lepiej poznają bohaterów bajki. Bardzo podoba mi się obrazkowa nauka liczenia. Ułatwi dzieciom poznanie tego matematycznego równania. Są tu działania z typowymi rozwiązaniami: 1 gruszka + 1 gruszka = 2 gruszki, ale także wyniki mile zaskakujące: 1 Muminek + 1 Włóczykij = 2 przyjaciele. Dzieci poznają też kształty, miary, liczby porządkowe, godziny… Dowiedzą się co Muminki robią w określone dni tygodnia. Będą mogły porównać swój harmonogram dnia z nimi. Na końcu znajduje się mapa, na której trzeba znaleźć konkretne przedmioty i bohaterów. Mali odbiorcy poznają także rozwiązania wszystkich zadań. Książka jest pełna wspaniałych rozwiązań. Nie będę zdradzać wszystkiego, ale pewne jest to, że dzieci nie będą się nudzić!

Recenzja Muminkowego słownika obrazkowego

Książka edukacyjna dla dzieci to pozycja, która jednocześnie bawi i uczy. Jest pięknie wydana. Młodych czytelników prowadzą w tej publikacji uwielbiane postacie – Muminki. Myślę, że to też ukłon w stronę rodziców, wychowanych pewnie w większości na tej bajce. Pozycja przyciąga treścią i ilustracjami. Zadania uczą wielu ciekawych i przydatnych w codziennym życiu rzeczy. Różne pojęcia, takie jak dodawanie, godziny, czas dobowy, są wytłumaczone w prosty i jasny sposób. Ponadto dzieci ćwiczą koncentrację i spostrzegawczość, dzięki zadaniom takim jak znajdowanie przeciwieństw. Ta różnorodność zadań bardzo mi się podoba, sprawia, że nie sposób się nudzić z tą książką. Myślę, że Muminkowy słownik obrazkowy to świetna pozycja dla każdego dziecka na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Ja ją polecam z całego serca.

Zaczytana

Polecamy inne książki autorstwa Tove Janssona: