Czas złych snów, okładka
Literatura piękna Recenzje

Czas złych snów, Magdalena Wala

Czas złych snów Magdaleny Wali to drugi tom serii popularnej i znanej polskiej pisarki. Czytałam już wcześniej książki pióra tej autorki, więc wiedziałam, że tym razem również się nie zawiodę. Nie żałuję, że postanowiłam skusić się na tę lekturę i jej poprzednią część w wolne dni. Po raz kolejny się nie zawiodłam.

Wojenne wydania polskiej autorki

Magdalena Wala to historyk z wykształcenia. Z tego względu przepełnia treści książek ogromem emocji. Za każdym razem mogę mieć też pewność, że będą napisane w niezwykle rzetelny sposób. Nie sposób zapomnieć o tym, że to literatura wojenna i bardzo dobrze będzie móc przygotować się na odpowiednio duży ładunek przekazu. Uważam jednak, że nie można stronić od tych publikacji, gdyż jest to polska przeszłość, o której przez cały czas nie można zapominać.

Kobiety podczas wojny

Wychodzę z założenia, że zawsze warto zapoznawać się z historiami po przeczytaniu poprzednich tomów. W Czasie złych snów odbiorca może poznać dalsze losy Amalie. Kobieta wraz z innymi bohaterkami miała nadzieję na to, że ucieczka okaże się przełomowym etapem w ich życiu. Czy jednak faktycznie tak było? Osobiście wychodzę z założenia, że kobiety w czasie wojny miały najgorszą sytuację. Najeźdźcy wykorzystywali je nie tylko w związku z pracami ponad siły, ale także w sferze seksualnej. To z pewnością za każdym razem wiązało się z olbrzymią traumą.

Recenzja książki

Czas złych snów Magdaleny Wali to pozycja, która jest ważna pod względem poruszanej treści. Jednocześnie przed przystąpieniem do jej lektury należy przygotować się na olbrzymi ładunek emocjonalny. W związku z czytaniem kolejnych książek tej autorki mam pewność odnośnie do tego, że kolejnym razem również się nie zawiodę. Tak było też przy okazji tej powieści, choć nie mogę napisać, by była to szczególnie łatwa publikacja. Obok takich także nie sposób przechodzić obojętnie. Nie można zapominać o tych kobiecych i męskich sylwetkach, które zginęły, oddały życie, zostały zabite w związku z pojawieniem się najeźdźców. 

Paulina Kwiatkowska

zakochanawksiazkach1991

Polecamy inne książki Magdaleny Wali: