Zawsze nie trwa, okładka
Książki dla dzieci i młodzieży Literatura piękna Recenzje

Zawsze nie trwa wiecznie, J. C. Cervantes

Całym wszechświatem rządzą zasady, zarówno widzialne, jak i niewidzialne. Odważniki muszą być zbalansowane. Każda akcja pociąga za sobą reakcję. Czasami jednak, na bardzo krótki moment, odważniki tracą równowagę. Na czas oddechu. Mrugnięcia. Uderzenia serca.

Czy prawdziwa miłość pokona śmierć?

Zawsze nie trwa wiecznie to historia dla młodzieży o dwójce młodych ludzi, którzy znali się od zawsze. Jest to powieść o przyjaźni, miłości ponad wszystko, żałobie oraz o przeznaczeniu. Przyjaźń dwójki młodych ludzi z wiekiem przerodziła w miłość. Ruby i Hart poznali się w sklepie ogrodniczym i już wtedy chłopak wiedział, że się w niej zakochał. Byli dziećmi, ale wiedział, że zawsze będą do końca życia. Zawsze jednak nie trwa wiecznie.

Zarys fabuły

Ruby była przebojowa i niczego się nie bała. Nigdy się nie martwiła, co zawsze podziwiał Hart. To on zawsze mówił „uważaj”. Ale pewnego dnia to ona miała przeczucie, że coś się stanie. I tak się stało. Jej ukochany utonął, gdy ratował pewnego dzieciaka. Jednak ich historia tak się nie kończy. Hart budzi się, ale nie w swoim ciele, ale w ciele chłopaka, którego Ruby nienawidzi. Do tego z czasem zapomni o swoim dawnym życiu. O ukochanej, o tym, że potrafi grać, śpiewać i pisać piosenki. Jak dalej potoczą się losy dwójki młodych ludzi? Czy będzie im dane być razem, chociaż Hart nie jest już tym samym chłopakiem? Czy Ruby w ogóle pozna prawdę kim naprawdę jest Jameson? Przekonacie się sami czytając Zawsze nie trwa wiecznie.

Recenzja książki

Chociaż Zawsze nie trwa wiecznie jest książką przeznaczoną dla młodzieży, to muszę przyznać, że historia Ruby i Harta wywoła u mnie wiele emocji. Pokochałam tę dwójkę bohaterów. Zwłaszcza Ruby, która jest mocno stąpającą po ziemi dziewczyną. Hart z kolei to ideał chłopaka. Ich historia jest historią, która wywoła niejedną łzę i złamie serce. Z zapartym tchem przekładałam kolejne strony i byłam bardzo ciekawa czy uczucie dwójki młodych ludzi przezwycięży śmierć i czy ich historia zakończy się szczęśliwie? Książka porównywalna jest do Z tej strony Sam, jednak uważam, że Zawsze nie trwa wiecznie jest o wiele bardziej emocjonującą historią. Nie ma tutaj zbędnych opisów, a te, które są, na pewno spowodują, że powieści nie będzie można odłożyć nawet na chwilę. Na uwagę zasługuje również język, jakim została napisana książka. Jest z jednej strony łatwy i przyjemny, a z drugiej strony bardzo przemyślany.

Podsumowanie

Rzadko sięgam po książki z wątkami paranormalnymi i Aniołami Śmierci, ale muszę przyznać, że ten tytuł bardzo przypadł mi do gustu. Dzięki niemu powieść ma swój niepowtarzalny klimat. Świetnie wykreowani bohaterowie, których nie można nie lubić, lekkie pióro autorki, ciekawy pomysł na fabułę i ogrom emocji… To wszystko sprawia, że Zawsze nie trwa wiecznie zostanie ze mną na dłużej. Jestem zachwycona tym tytułem i jeśli lubicie książki, przy czytaniu których potrzebne są chusteczki to bardzo polecam.

Ewelina Gąsiorowska
Z książką w plecaku