top 10. okładka
Bez kategorii

Odkryj świat literackich nowości! Poznaj nasze top 10!

W tym tygodniu czytelnicy mogą spodziewać się fascynujących podróży przez świat literatury. Możemy odkryć nowe historie i inspirujące treści. Wachlarz tematów, gatunków i stylów literackich jest bardzo szeroki.

10. Mine to have. Długo i szczęśliwie

Harlow dostaje zaproszenie na ślub swojego eks. Kiedyś obiecała mu, że w tym ważnym dniu będzie przy nim. Tyle że wyobrażała sobie siebie w roli panny młodej, a nie gościa… Nie chcą złamać obietnicy przyjeżdża na uroczystość. Travis – pan młody – zobaczywszy ją od razu wie, że popełnił błąd. Wszystkie uczucia wracają jak bumerang. Na dodatek panna młoda ma reakcję alergiczną i musi zostać zabrana do szpitala. Travis odczuwa ulgę z tego powodu… Jak skończy się ta historia? Czytajcie Mine to have. Długo i szczęśliwie.
#Papierowe Serca #Natasha Madison #romans

9. Jagiellonowie. Złoto i rdza

Opowieść o dynastii, która wyniosła Polskę na szczyt, lecz również zapoczątkowała jej upadek. Czas panowania Jagiellonów jest okresem pełnym paradoksów. Ta rodzina, która dała światu tak wielkie polityczne talenty, pozostawiła kraj pełen nierozwiązanych problemów. Dlaczego dynastia, która stanęła do walki z Habsburgami, opuściła scenę polityczną w ciszy, nie walcząc o przetrwanie państwa, tak jak uczynili to Piastowie? Sławomir Leśniewski zaprasza nas do niezwykłego świata renesansowych dworów i okresu militarnej potęgi, która budziła podziw Europy. Odtwarza portrety majestatycznych i wybitnych władców z rodu oraz wyjątkowych kobiet. Jagiellonowie. Złoto i rdza to wybitna i wciągająca lektura.
#Wydawnictwo Literackie #Sławomir Leśniewski #średniowiecze

8. Moje zakazane piosenki

Na ósmym miejscu prezentujemy książkę Moje zakazane piosenki. Wydane utwory nigdy nie ukazały się w książkowej formie. Jan Pietrzak w tej wyjątkowej kolekcji nie tylko prezentuje się jako błyskotliwy satyryk, lecz także jako poeta pełen fantazji, czasem liryczny, czasem dramatyczny, ale zawsze głęboko refleksyjny. Jego patriotyzm jest niepodważalny – całkowicie niezależny od zmieniającej się polityki. Tytuł książki nawiązuje do długiego okresu, w którym utwory Jana Pietrzaka faktycznie były zakazane. Autor spotyka się z prowokacjami, łącznie z atakami prokuratury nawet dzisiaj. Książka ta dokumentuje główne osiągnięcia Jana Pietrzaka, chłopaka z warszawskiej Pragi, obdarzonego przez Boga talentem, którego nie zmarnował. Okazuje się, że realizacja prostego hasła „Żeby Polska była Polską” wcale nie jest łatwa. Wymaga ona wielkiej siły ducha, a Jan Pietrzak jest tego przykładem! Książkę dopełniają piękne zdjęcia.
#Biały Kruk #Jan Pietrzak #muzyka

7. 101 jednorożców i wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Ostatnim bestsellerem jest książka 101 jednorożców i wszystko, co musisz o nich wiedzieć. To pięknie wydana książka dla dzieci. Ma twardą, trwałą oprawę. Wnętrze jest bardzo kolorowe! W końcu jednorożce uwielbiają brokat. Używają go do polerowania swoich rogów, żeby błyszczały. Rozrzucają go w powietrzu, gdy rzucają czary. Ale uważaj! Jeśli brokat jednorożców dostanie się ci do oka, zaśniesz na trzy dni i trzy noce. A wtedy możesz przegapić spotkanie z jednorożcem. Skąd się biorą jednorożce? Jakie robią kupy? Czemu wcinają ciecierzycę i czego można się nauczyć na magicznym seminarium brokatowym? W tej książce znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć, jeśli jesteś prawdziwym przyjacielem tych magicznych stworzeń!
#Znak #Ruby van der Bogen #dla dzieci

6. Influenza. Mroczny świat influencerów

Czy sądzisz, że influencer to tylko ktoś, kto bawi się w gry i opowiada bzdury w sieci? I że moda na bycie influenserem zaraz minie? Wedle autora książki Influenza. Mroczny świat influencerów mylisz się. Jakub Wątor opisuje świat skandali i dramatów. A kto finansuje młodych guru, którzy dorabiają się fortuny jeszcze przed trzydziestką? My i nasze dzieci. Kto śledzi ich głupie, wulgarne, obraźliwe zachowania? My i nasze dzieci. Przemoc, manipulacje i amatorska pornografia zapewniają im stały przypływ gotówki. Kto się od tego uzależnia? Zgadnij. Ale darmowe ubrania, podróże, jedzenie, drogie samochody to tylko pozory. Jakub Wątor pokazuje, że pod wszystkim kryje się piekło. To jego artykuł rozpoczął aferę, która wstrząsnęła światem influencerów. Autor pokazuje, że wśród idolów dzieci są przemocownicy, nałogowcy, być może nawet pedofile. Czy głośna afera Pandora Gate pozbędzie się influencerów z sieci? Oczywiście, że nie Samozwańcze gwiazdy zastąpią tradycyjnych twórców mediów, kina, muzyki i sportu. Już teraz często mają większy wpływ na społeczeństwo niż eksperci, politycy czy naukowcy. Dzięki książce Wątora mamy szansę zrozumieć to wszystko i dowiedzieć się, jak chronić siebie i nasze dzieci.
#Agora #Jakub Wątor #popularnonaukowe

5. Nie Anioł

Kryminał Nie Anioł jest na piątym miejscu listy. Akcja dzieje się we Wrocławiu, gdzie na jednym z osiedli dochodzi do morderstwa. Ofiarą jest kolega nadkomisarza Marcina Zakrzewskiego. Zabójca przekazuje nadkomisarzowi dziwną wiadomość, która odsuwa go od śledztwa. W międzyczasie, podczas napadu na hurtownię, ginie jeden z napastników. Okazuje się, że sprawy są powiązane. Zakrzewski podejrzewa, że wszystkie te wydarzenia mają wspólnego sprawcę – tajemniczego Anioła Stróża. Jednak teraz sam nadkomisarz staje się ofiarą…
#Skarpa Warszawska #Mieczysław Gorzka #kryminał

4. Sen o Jerozolimie

Dowiedz się, dlaczego warto wybrać się do Jerozolimy. Pięknie wydany Sen o Jerozolimie jest opatrzony posłowiem papieża Franciszka. Ta książka to zapis refleksji z podróży do kolebki chrześcijaństwa: od Betlejem, przez Nazaret, Jezioro Tyberiadzkie, górę Tabor, do Jerozolimy, To miasto, w którym wszystko się zaczęło. To osobista opowieść pisarza i filozofa o jego własnym duchowym przebudzeniu. O nieoczywistej odpowiedzi na wyzwanie, jakie stawia wiara.
#Znak #Eric-Emmanuel Schmitt #podroże

3. Lulla La Polaca

W szczerym i otwartym wywiadzie z najstarszą polską drag queen, Andrzejem Szwanem, znanym jako Lulla La Polaca, poznajemu kulisy życia tej niezwykłej osoby. Zdradza, że to odwaga pozwoliła mu przeżyć niezapomniane chwile, które pozostaną w jego pamięci do końca życia. „Żyć, to ja potrafię… Wyjątkowo potrafię” – podkreśla. Szpilki założył już w dzieciństwie, ale dopiero po siedemdziesiątce został drag queenem. Wspomina czasy powstania warszawskiego, a obecnie bierze udział w paradach równości w Berlinie. Mimo że marzył o aktorstwie, większość życia spędził w branży budowlanej. Wracając z kontraktów w Libii i Iraku, uczestniczył w imprezach gejowskich. Nawet teraz, mając 86 lat, jego kariera rozwija się dynamicznie. Andrzej kocha życie i ludzi. Zawsze jest pełen energii. Udowadnia, że w niezależnie od wieku, można korzystać z życia.
#Znak #Andrzej Szwan #Wiktor Krajewski #biografie

2. Domek nad potokiem

Piękna wielowątkowa opowieść Domek nad potokiem uplasowała się na drugim miejscu. Dopóki się nie poddasz nie jesteś przegrany. Nawet, gdy tracisz wszystko. Jagoda Ciszek jeszcze niedawno cieszyła się życiem. Mieszkała w uroczym mieszkaniu, miała stabilną pracę, pieniądze i partnera, który obiecywał jej wieczną miłość. Wszystko to nagle prysło wraz z tragicznym wypadkiem, który zabrał jej zdrowie, a zły człowiek – wszystko inne. Mimo że została zdradzona i wyrzucona na ulicę, Jagoda nie zamierza się poddać. Postanawia walczyć o swoje marzenia. Nawet gdy jej wymarzony domek na leśnej polanie okazuje się być ruiną. Wkrótce w życiu Jagody pojawia się ktoś, kto podobnie jak ona stracił wiele, ale się nie poddał. Czy pewna tajemnica połączy ich czy podzieli?
#JednymSłowem #Katarzyna Michalak #obyczajowa

1. Później

Na pierwszym miejscu w tym tygodniu jest pięknie wydana książka Później. Barwione brzegi publikacji przykuwają wzrok. To młodzieżowa powieść grozy. Jamie widuje zmarłych… widzi to, czego nie może zobaczyć nikt inny, zna sekrety, o których inni nie mają pojęcia. Mama od zawsze namawiała go, by nikomu nie wyjawiał swych zdolności. Jednak czy taki dar może nie zostać zauważony? Zwłaszcza, że bohater ma pomóc policji rozwikłać skomplikowane śledztwo.
#Albatros #Stephen King #dla młodzieży

Zaczytana