Jak zarabiać przez Internet z AI
Jeszcze kilka lat temu zarabianie przez internet kojarzyło się głównie z blogowaniem, prowadzeniem e-sklepu albo tworzeniem kursów online. Ewentualnie z byciem programistą czy tworzeniem stron internetowych. Dziś ten krajobraz zmienił się radykalnie. Coraz więcej młodych ludzi myśli o takim właśnie sposobie zarobkowania, często zresztą osiągając za pośrednictwem internetu dochody przewyższające średnią krajową zarabianą przez ich rodziców. W skutek pandemii coraz więcej też firm czy usług oferowanych przez firmy, ale i osoby fizyczne, przeniosło się do sieci. Tworzą się nowe zawody, ale i otwierają się nowe możliwości, jeśli chodzi o zarabianie, czy też uzyskiwanie dochodu pasywnego. Zapraszam do recenzji książki Jak zarabiać przez Internet z AI.
Jak zarabiać na sztucznej inteligencji?
Sztuczna inteligencja nie tylko weszła do naszej codzienności. Śmiało można powiedzieć, że ona ją projektuje na nowo. Bo czy dziesięć lat temu uwierzylibyśmy, że awatar zostanie influencerem? Albo że można zarabiać na nagrywaniu rozmów o swojej pasji? I właśnie w tym miejscu pojawia się książka Jak zarabiać przez internet z AI, która nie tylko jest odpowiedzią na pragnienia tych osób, które chcą działać w sieci, ale przede wszystkim stawia pytanie aktualne bardziej niż kiedykolwiek: czy potrafimy mądrze korzystać z technologii i sprawiać, żeby dla nas niejako pracowała? Nawet, jeśli nasza odpowiedź będzie przecząca, to lektura książki daje bodziec do tego, by tę wiedzę pogłębiać, rozszerzać.
Poradnik dla każdego

Lektura adresowana jest nie tylko dla tech-geeków czy ludzi z branży IT. Wręcz przeciwnie – to poradnik dla każdego, kto szuka bardziej elastycznych sposobów zarobkowania. Dlatego sięgnąć po nią powinni nie tylko freelancerzy, przedsiębiorcy online, szkoleniowcy, copywriterzy, ale i wszyscy, którzy czują, że zarabianie za pośrednictwem internetu to coś dla nich. Jedną z największych zalet książki Jak zarabiać przez internet z AI jest jej wymowa. Włodzimierz Iwanowski, freelancer i programista, nie próbuje bowiem straszyć nas końcem etatowej pracy czy technologią. To raczej próba pokazania możliwości, jakie AI daje, postawienie sztucznej inteligencji w roli partnera, dysponującego pomocnymi nam w pracy narzędziami. Czytając książkę poznajemy właśnie te narzędzia, które być może do tej pory nic nam nie mówiły lub znaliśmy je jedynie z gazet czy artykułów w sieci: ChatGPT, Midjourney, Copy.ai, Jasper, RunwayML i inne. Nie są to jednak wyłącznie aplikacje o których warto wiedzieć, ale przede wszystkim – aplikacje, z których warto korzystać.
Podsumowanie recenzji
Iwanowski pokazuje, do jakich sposobów zarobkowania dane narzędzie jest przydatne. Dowiemy się w jaki sposób może być wykorzystywane, by uzyskiwać realne dochody. Co więcej, poznajemy sposoby zarobkowania. Obszary, których zagospodarowanie być może warto rozważyć. Mowa tu na przykład o tworzeniu podcastów, muzyki, modeli 3D, pisaniu e-booków czy tworzeniu kursów. Oczywiście nie jest to książka instruująca nas dokładnie, jak w danej branży zarobić i jak poruszać się w niej krok po kroku, ale sam pomysł, narzędzia do wykorzystania oraz podane sposoby monetyzacji stanowią już nieocenioną wartości i mogą stać się przyczynkiem do zmiany kierunku swoich zawodowych działań. Jeden z rozdziałów Jak zarabiać przez internet z AI poświęcony też został budowaniu swojej marki osobistej z pomocą AI. Nie znajdziemy tu obietnic zarabiania astronomicznych kwot ani recepty na szybkie wzbogacenie się. Autor wyposaża nas jednak w wiedzę, otwierającą przed nami nowe perspektywy i tylko od nas zależy, w jaki sposób ją wykorzystamy.
Justyna Gul,
Qultura słowa