Chłopak dla teściowej okładka
Literatura piękna Recenzje

Chłopak dla teściowej, Agnieszka Walczak-Chojecka

Poszukiwania chłopaka dla teściowej pora zacząć!

Życie pod jednym dachem z teściową jak z koszmaru nie jest łatwe. Kto jak kto, ale Natalia, bohaterka książki Chłopak dla teściowej, wie o tym bardzo dobrze. Natalia obiecała zmarłemu mężowi opiekę nad jego rodzicielką Idą, która jest mistrzynią w dopiekaniu synowej. Oderwaniem od codzienności jest dla bohaterki pomoc córce Oldze, która spełnia się w karierze modelki. Gdy po sesji zdjęciowej w Jordanii Olga nie daje znaku życia, zrozpaczona Natalia postanawia wyruszyć na jej poszukiwania. Ale zanim to zrobi, musi zapewnić teściowej opiekę. Dlatego wpada na genialny plan, by znaleźć Idze chłopaka…

Recenzja książki Chłopak dla teściowej

Chłopak dla teściowej to historia, przy której trudno się nie uśmiechnąć. Iga jest typową teściową z piekła rodem, która bez mrugnięcia okiem manipuluje, przekręca informacje, które są korzystne wyłącznie dla niej, a do tego nie liczy się z nikim i z niczym. Wyobraźni i sprytu mógłby pozazdrościć starszej pani niejeden gagatek. Zresztą cierpliwość synowej niejednokrotnie zostaje wystawiona na ciężką próbę. Nie każdy dałby radę być tak spokojny jak Natalia, bez litrów wypitej melisy na uspokojenie. Bohaterowie książki Chłopak dla teściowej Agnieszki Walczak-Chojeckiej są niezwykle wyraziści i jak każdy mają swoje wady i zalety. Jak każdy z nas potrzebują zwykłej życzliwości czy opieki, choć nie zawsze potrafią o nią poprosić. Nie brakuje tu również zabawnych dialogów, które niejednokrotnie rozbawią Was do łez.

Chłopak dla teściowej

W tej pozornie zabawnej komedii pomyłek, w której nie zabraknie wątku romantycznego czy sensacyjnego, Agnieszka Walczak-Chojecka udowadnia, iż metryka nie powinna nas w żadnym stopniu ograniczać. Czemu seniorzy nie mieliby korzystać z portali randkowych czy zakładać firm? Przejście na emeryturę nie oznacza, że mają siedzieć w fotelu, robić na drutach i oglądać całymi dniami seriale. To kolejny etap życia, który nie musi być smutny i samotny. Tym bardziej, że wiek to tylko liczba.

W książce Chłopak dla teściowej znajdziemy również skomplikowane relacje trzech pokoleń kobiet. Po lekturze nie sposób się nie zastanowić nad własnymi relacjami na linii teściowa–synowa. Warto zauważyć, że każdy z nas jest inny, przez co znalezienie wspólnego języka może nie być takie łatwe.

Chłopak dla teściowej to wyśmienita propozycja na poprawę humoru, po którą zdecydowanie warto sięgnąć.

Gosia Mystkowska-Kłopotowska,

Mamausza