10 nowości książkowych, które Cię zaintrygują!
Przygotowałam kolejne zestawienie nowości, które niedawno pojawiły się na rynku. Niezależnie od tego, czy szukasz książki, która wciągnie Cię od pierwszych stron, czy też czegoś, co zainspiruje Cię do głębszych przemyśleń – wśród tytułów na pewno znajdziesz coś, co przykuje uwagę.
10. Sztuka szczęścia w trudnych czasach
Kontynuacja bestsellerowego poradnika Sztuka szczęścia była długo wyczekiwana. Czy we współczesnym świecie można odnaleźć szczęście i sens życia? W książce Sztuka szczęścia w trudnych czasach doktor Howard C. Cutler prowadzi czytelników przez filozofię Dalajlamy, który podpowiada, jak zachować spokój umysłu i wewnętrzne szczęście, nawet w obliczu przeciwności. Razem rozważają przyczyny wielu problemów i oferują metody radzenia sobie z trudnościami, aby zminimalizować cierpienie i czerpać radość z życia. Książka łączy buddyjskie techniki z osiągnięciami współczesnej psychologii, oferując pełne mądrości i optymizmu, ale zarazem realistyczne podejście do pokonywania wyzwań osobistych i społecznych.
9. Workjoy. Narzędzia, dzięki którym odnajdziesz radość z pracy
Beth Stallwood – autorka książki Workjoy. Narzędzia, dzięki którym odnajdziesz radość z pracy – to ekspertka w dziedzinie rozwoju pracowników, z bogatym doświadczeniem w pomaganiu ludziom w rozwoju kariery i osiąganiu celów. W publikacji pomaga ludziom odnaleźć satysfakcję z pracy, a organizacjom zadbać o swoich pracowników. Autorka opracowała praktyczny zestaw narzędzi, które zachęcają do wzięcia odpowiedzialności za własne życie zawodowe. Pokazuje między innymi jak wyznaczyć wyraźne granice między pracą a życie, jak przedefiniować relacje z pracodawcą i zespołem oraz jak pozbyć się ograniczających przekonań i sformułować ambitne cele, które będą trwałe.
8. Catherine, księżna Walii. Biografia
Historia Kate Middleton przypomina współczesną baśń: piękna i ambitna młoda kobieta zakochuje się w zamożnym księciu, który pewnego dnia zostanie królem. W czasie, gdy brytyjska monarchia przechodzi istotne zmiany, Catherine pełni rolę księżnej Walii, a w przyszłości stanie się królową. Od momentu ślubu z księciem Williamem w 2011 roku, Catherine zdobyła serca Brytyjczyków, członków Wspólnoty Narodów i ludzi na całym świecie. Wspólnie z mężem stworzyła jeden z najpopularniejszych duetów w rodzinie królewskiej. Mimo to ich życie nie obyło się bez kontrowersji i skandali. Książka Roberta Jobsona – Catherine, księżna Walii. Biografia – oferuje wgląd w życie Catherine. Dzięki wywiadom z osobami blisko związanymi zarówno z pałacem, jak i spoza niego, autor przedstawia, co przyczyniło się do jej sukcesu i jak stała się ikoną, którą jest dziś.
7. I love Korea. K-pop, kimchi i cała reszta
Daniel Tudor w książce I love Korea. K-pop, kimchi i cała reszta dzieli się ciekawostkami i analizuje kluczowe elementy kultury Korei – od buddyzmu, przez tradycyjną sztukę, po taekwondo. Opisuje specyfikę relacji międzyludzkich, symboli oraz zwyczajów, nie zapominając o ikonach koreańskiej popkultury. Dodatkowo, w książce znajdziemy miniprzewodnik po jego ulubionych miejscach w Seulu. I love Korea to doskonała lektura dla wszystkich – zarówno dla zagorzałych fanów Korei, jak i tych, którzy dopiero chcą odkryć fenomen koreańskiej fali, która zdobywa świat.
6. Profilerka
W książce Profilerka poznajemy 42-letnią Julię Wigier, doświadczoną profilerkę, mającą na koncie rozwiązanie wielu trudnych spraw. Teraz zamierza spędzić urlop z synem u swojego ojca na Pojezierzu Augustowskim. Jednak w drodze do Augustowa dochodzi do brutalnej zbrodni. W gorące południe przerażona, ranna kobieta ucieka przez las. Dobiegając do drogi, upada martwa pod koła pijanego listonosza jadącego na rowerze. Śledztwo prowadzi komisarz Karol Nadzieja, który po karnym przeniesieniu ze stolicy pracuje w augustowskiej komendzie. Ślady kierują policjantów do domu rodziny Szułowiczów, gdzie natrafiają na niepokojącą, złowrogą ciszę… Nadzieja, świadomy braku doświadczenia wśród swoich ludzi, decyduje się wezwać na pomoc Julię Wigier. Nikt jednak nie przypuszcza, że spokojna dotąd okolica stanie się miejscem działań bezlitosnego i sprytnego seryjnego mordercy. Strach ogarnia całe miasto i okolicę.
5. Prawdziwe życzenie
Prawdziwe życzenie to to pełna uroku kontynuacja Kawiarni pod Pełnym Księżycem, gdzie tajemnicze koty o gwieździstych oczach pomagają gościom odkryć ich najskrytsze pragnienia. Satomi stoi przed dylematem, wybierając między małżeństwem a karierą, Koyuki po śmierci ojca przyjęła rolę idealnej córki, a Junko i jej bliscy cierpią z powodu despotycznego ojca. Ich ścieżki niespodziewanie krzyżują się w niezwykłej mobilnej kawiarni, gdzie każdy gość otrzymuje specjalnie dobrane przekąski, desery i napoje. Celem tych smakowitych chwil jest pomoc w lepszym zrozumieniu siebie oraz w dążeniu do prawdziwego szczęścia, spełnienia i wewnętrznego spokoju.
4. Suknia i sztalugi. Historie dawnych malarek
W książce Suknia i sztalugi. Historie dawnych malarek jest prawie 250 ilustracji, prezentujących ponad 50 artystek. To prawdziwa skarbnica ciekawej wiedzy. Piotr Oczko, autor bestsellerowej Pocztówki z Mokum, przywraca pamięć o tych zapomnianych artystkach. Opowiada o trudnościach, jakie napotkały na drodze do sukcesu: obowiązkach domowych, presji społecznej i przemocy seksualnej. Analizuje ich autoportrety, szukając w nich śladów ich niepokojów, ambicji i dumy z własnej twórczości. Oczko pokazuje, jak interpretować dawne malarstwo i jak może ono wzbogacać nasze życie.
3. Kuchnia naszych babek
Kuchnia naszych babek to idealna propozycja dla miłośników stylu retro, którzy z sentymentem wspominają przeszłość. Zawiera przepisy na polskie dania z okresu od połowy XIX do połowy XX wieku, starannie odtworzone z uwzględnieniem oryginalnych składników, a gdzie to możliwe, także proporcji. Autorka dostosowała przepisy do współczesnych standardów, podając aktualne miary i wagi (często przeliczane z dawnych jednostek). Dania zostały wybrane tak, aby korzystać z sezonowych, lokalnych i łatwo dostępnych produktów. W środku znajdziemy przepisy między innymi na roladę z soczewicy z młodymi marchewkami, kwiaty akacji w cieście, zupę ogórkową i zrazy w sosie śmietanowym.
2. BUM! Wszystko, co musisz wiedzieć o chemii, żeby przeżyć kolejny dzień
BUM! Wszystko, co musisz wiedzieć o chemii, żeby przeżyć kolejny dzień to idealna książka dla tych, którzy kiedyś (albo wciąż) byli znudzeni chemią w szkole. Zamiast nudnych wykładów, czeka wybuchowa mieszanka fascynujących faktów. Z książki dowiemy się między innymi które elektrony miałyby szansę na randkę na Tinderze?, dlaczego nie używamy już piasku i popiołu do mycia?, jaką rolę chemia odgrywała w życiu dawnych królów i współczesnych polityków? i czy chemia faktycznie przyda nam się w życiu? Czas wrócić do podstaw chemii i wreszcie dobrze ją zrozumieć. Wojciech Orliński, nietypowy nauczyciel chemii i znawca popkultury, wyjaśnia wszystko, co należy wiedzieć, aby przetrwać dzień lub zdać maturę.
1. Córka powietrza
Córka powietrza to książka z serii „Córki żywiołów”. Tytuł ten ukazał sie nakładem Wydawnictwa Znak. Ava – młoda i utalentowana pisarka – przenosi się do domu rodziców położonego w sercu Puszczy Zielonej, aby opiekować się nim podczas ich wyjazdu. Choć wydaje się, że cisza i spokój tego miejsca sprzyjają twórczej pracy, Ava napotyka trudności w ukończeniu swojej najnowszej powieści. Dodatkowo zaczynają dziać się wokół niej dziwne rzeczy. Otrzymuje niespodziewany prezent od tajemniczego nadawcy – rzeźbę przedstawiającą piękną kobietę. Wkrótce potem zauważa w ogrodzie niezwykłą ważkę, która wydaje się być zwiastunem czegoś nadprzyrodzonego. W międzyczasie do sąsiedniego, dawno opuszczonego domu wprowadza się młody mężczyzna o dziwnym zachowaniu, budzącym jej niepokój. Najbardziej jednak niepokoi ją fakt, że rodzice, którzy zawsze byli dla niej wsparciem, wydają się coś przed nią ukrywać. Każda rozmowa z nimi przynosi więcej pytań niż odpowiedzi. Zdeterminowana, Ava postanawia zbadać tajemniczy prezent, co prowadzi ją do śladów francuskiej pisarki i zagadki sprzed wielu lat. Kim była ta tajemnicza kobieta, którą nazywano „córką powietrza“?
Zaczytana