Zły chłopak okładka
Literatura piękna Recenzje

Zły chłopak. Tom 2, A.M. Hargrove, Terri E. Laine

Każdy musi w życiu przejść przez najgorsze rzeczy, aby cieszyć się najlepszymi.

Na nasz charakter wpływa wiele czynników, wśród nich są doświadczenia, które zbieramy przez wiele lat. Jeżeli są one pozytywne, wówczas łatwiej otwieramy się na nowe możliwości niesione przez życie. Niestety, życie potrafi także wystawiać nasze uczucia na różne, często trudne próby. Miało to miejsce u jednego z bohaterów książki Zły chłopak autorstwa A.M. Hargrove i Terri E. Laine.

Zarys fabuły książki Zły chłopak

Ben Rhoades rok temu pożegnał przyjaciela, który zmarł po walce z rakiem. Nie może pogodzić się z tym faktem, wciąż mu go brakuje, często o nim rozmyśla. Kiedyś był pogodnym, młodym człowiekiem. Dziś stał się zgorzkniałym, wypalonym z uczuć facetem, gdyż w przeszłości dwa razy został zraniony. Przez to teraz unika poważnych związków. Ponadto nie angażuje się emocjonalnie, a wszelkie kontakty z kobietami ogranicza do seksu bez zobowiązań. Jest jak dr Jekyll i mr Hyde. Potrafi być czuły, a za chwilę zmienia się w chłodnego, zdystansowanego drania. Gdy tylko zauważy, że obiekt jego erotycznych fantazji zaczyna się w nim zakochiwać i snuć plany na przyszłość, w której on miałby grać jedną z ról, od razu ucina taką znajomość, nie licząc się z odczuciami drugiej strony. Tak było z Karen, przyjaciółką jego siostry, Jenny, ale też z innymi kobietami, z którymi był wcześniej.

Główny wątek powieści

Gdy Ben poznaje Samanthę Calhourn, wydaje się, że będzie tak jak z innymi kobietami i scenariusz się powtórzy, ale dziewczyna ma w sobie to coś, co nie pozwala mu o niej zapomnieć. Zauważa, że jest inna, niż dotychczasowe kobiety. Potrafi słuchać, zrozumieć, co on czuje i wesprzeć odpowiednim słowem. Mimo to nie dopuszcza do siebie myśli, że mógłby obdarzyć ją gorącym uczuciem i stworzyć z nią dłuższą relację.

Recenzja

Sięgając po powieść Zły chłopak, nie spodziewałam się, że poruszy mnie swoją historią. Okładka nie jest zbyt zachęcająca, więc bardziej skusił mnie skrócony opis zamieszczony przez wydawnictwo w księgarni Bonito. Nie zauważyłam, że jest to druga część serii Piękne i okrutne, więc moja przygoda z nią zaczęła się właśnie od tego tomu. Pierwszy tom ukazał się we wrześniu 2022 roku pod tytułem Zły los. Jego bohaterami byli Cate Forbes i Drew McKnight. Dwa miesiące później ukazał się tom drugi pt. Zły chłopak, a w lutym 2023 pojawiła się trzecia odsłona serii – Zły wybór. Nie miałam problemu z wniknięciem w fabułę, gdyż autorki zadbały o to, by przypomnieć wcześniejsze wydarzenia. Powracają one we wspomnieniach, w rozmowach i przemyśleniach. Przeszłość przeplata się z teraźniejszością w kilku wątkach, które prowadzone są w naprzemiennej narracji głównych bohaterów.

Opis książki Zły chłopak

Zły chłopak A.M. Hargrove i Terri E. Laine nie należy do chudych, gdyż liczy sobie ponad 500 stron, a akcja nie biegnie zbyt szybko. Jest w niej sporo tekstów opisowych i dłuższych rozmyślań bohaterów. To typowy romans z erotycznym tłem, ale nie są to sceny dominujące w fabule, ani zbyt wulgarne. Wszystko ma tu odpowiednie proporcje. Dzięki temu główny motyw związany z rozwojem relacji Sam i Bena wysuwa się na pierwszy plan. W tle dzieją się warte uwagi sceny. Dowiadujemy się, co dzieje się u Cate Forbes, ale też u Jenny i przyjaciółek Samanthy. Wszystkie osoby mają wyraziście nakreślone osobowości, nie sposób ich pomylić. Wzbudzają różne emocje swoimi działaniami i wypowiedziami. Czasami irytowało mnie, że nie zawsze wszystko jest jasne. Przykładem jest sytuacja, gdy Sam ciągle jest pytana przez rodzinę, czy w końcu podjęła decyzję w jakiejś sprawie, ale nie wiadomo było, o co chodzi. Również postawa dziewczyny w niektórych epizodach była niezrozumiała. Podkreślała, że nie jest z tych dziewczyn, które łatwo ulegają mężczyźnie i nie interesuje ją jednorazowe spotkanie, a tymczasem jej działania przeczą temu, co deklaruje.

Podsumowanie recenzji

Przez fabułę książki Zły chłopak przewijają się różne dylematy, z którymi możemy spotkać się w życiu. Ból spowodowany startą najbliższych osób, smutek, walka ze swoimi demonami, sprawy związane z rodzinnymi powiązaniami, miłością, przyjaźnią, ale też kwestie zdrowia, które trzeba mieć pod kontrolą. Autorki poprzez tę historię pokazują, że miłość ma ogromną siłę, która potrafi przebić się przez mur obojętności. Wystarczy odrobina żaru, by jej ogień wybuchnął z nową energią i potęgą.

Mirosława Dudko

ezo-ksiazki.blogspot.com

Sięgnij po pozostałe książki z serii Piękne i okrutne: