Poczuj się dobrze, okładka
Literatura faktu Recenzje

Poczuj się dobrze, Natalia Sosin-Krosnowska

Cudem jest to, co twoje ciało i umysł potrafią zrobić same dla siebie, jeżeli tylko dasz im szansę.

W życiu spotykają nas różne sytuacje wpływające na nasz nastrój, emocje i samopoczucie. Czasami wystarczy jedna stresująca chwila, zła wiadomość, czy jakieś niepowodzenie, by nagle wszystko widzieć w ciemnych barwach. Trudno jest całkowicie wyeliminować niezbyt miłe okoliczności, które są nieodłącznym elementem życia, ale nie jesteśmy w takich momentach bezradni, gdyż mamy wpływ na to, jak będziemy się czuli po trudnych przeżyciach.

Zarys fabuły

Autorka książki Poczuj się dobrze podpowiada, w jaki sposób podtrzymać swój dobry nastrój i prezentuje aż 52 sposoby na poprawę jakości życia. Przez kilka lat zagłębiała się w różne zagadnienia, by przekonać się, które z metod są skuteczne i jak działają one na inne osoby. Szczególnie interesowało ją działanie mózgu i jego reakcje na określone zachowania. Badała też połączenia z poszczególnymi organami i narządami naszego organizmu. Po wypróbowaniu ogromnej ilości metod i technik, stwierdziła, że najskuteczniejsze są te najprostsze metody. Zaznacza jednak, że są one efektywne tylko wtedy, gdy wprowadzimy je na stałe do swego życia. Ujęła je w pięciu częściach, z których pierwsza ma charakter wprowadzający. W poradniku są porady, które znamy, ale niejednokrotnie nie przywiązujemy do nich należnej im uwagi. Można je przerobić po kolei. Można stopniowo w trakcie czytania, albo po poznaniu całego materiału wybrać dla siebie to, co akurat w danym momencie potrzebujemy.

Poradnik na trudne czasy

Książka Poczuj się dobrze powstała w czasie pandemii, która dla wielu z nas była trudnym do przetrwania czasem. Dokuczliwe ograniczenia, obawy o zdrowie, docierające wciąż smutne wieści powodowały stres, wpływały źle na psychikę. Były to lata, które jednych dołowały, a innych motywowały do działania, by nie poddawać się ogólnospołecznym nastrojom. Jedną z takich osób była pani Natalia Sosin-Krosnowska, dla której ten trudny czas był okazją do pracy nad sobą. Szukała sposobów, by poczuć się lepiej, mimo niezbyt wesołej sytuacji. Nauczyła się bardziej dbać o siebie nie tylko pod względem fizycznym, ale też duchowym i mentalnym. Zaakceptowała to, na co nie mamy wpływu. Swoje doświadczenia i zdobytą wiedzę postanowiła przekazać w książce Poczuj się dobrze. Otrzymała piękną okładkę z subtelną grafiką. Już patrząc na nią można poczuć spokój i miłe odczucia wizualne.

Recenzja książki

Natalia Sosin-Krosnowska pokazuje, że nie trzeba robić zbyt wiele, by poczuć się dobrze. Ma nadzieję, że Poczuj się dobrze będzie inspiracją do własnych poszukiwań. Przekonuje, że czasami wystarczy drobna zmiana nawyków, czy spacer wśród pięknych krajobrazów lub też towarzystwo przyjaciół, by poprawił się nam lepszy nastrój. Tych sposobów jest bardzo dużo, ale na pewno w jednej książce nie jest możliwe wymienienie wszystkich metod, gdyż każdy ma swoje sposoby na dobre samopoczucie.

Mirosława Dudko

ezo-ksiazki.blogspot.com

Polecamy również inną publikację Natalii Sosin-Krosnowskiej: